Resultater 2017
 
De fleste resultater af regionale og nationale konkurrencer kan følges live
og efterfølgende ses på
 
 

Resultater 2016


RMØ Hold Trin 1-3
1. oktober 2016 i Helsingør
 
 



RMØ Youth, Junior & Senior
17. september 2016 i Kastrup
 
 



DM Trin 4-6
10-11. september 2016 i Kastrup
 
 



RMØ Trin 7-9
18. juni 2016 i Kastrup
 
 



Klubmesterskab KG66
5. maj 2016 i KG Hallen
Her er resultaterne af pigernes konkurrence i subdivision 1
Her er resultaterne af subdivision 2
 

DM Youth, Junior & Senior
9.-10. april 2016 i Grøndal Centret


RMØ Aldersgruppe 1&2
19. marts 2016 i Nakskov
 
 


RMØ Trin 1-3

30. januar 2016 i Helsingør
 
 


Resultater 2015


Hold-DM Trin 7-9

28. november 2015 i Kastrup


Der findes også resultater på GymScore:

http://www.gymscore.dk/online.php?eventid=24



DM Individuelt U8-U15 Drenge
22. november 2015 i Greve

 

Her er resultaterne på GymScore:

http://www.gymscore.dk/online.php?eventid=23

 


Hold-DM Trin 4-6

22. november 2015 i Viborg

 

 DM U10, U12 og U14

14. november 2015 i Kastrup


Der findes også resultater på GymScore:

http://www.gymscore.dk/online.php?eventid=22



Hold SM Drenge
1. november 2015 i Hermes

Indv. U10, U12, U14 SM
1. november 2015 i Hermes
 Hold DM finale
10. oktober 2015 i Kastrup

Hold DM kvalifikation
26. september 2015 i Skive

 

 


 

 
Northern European Championships
19.-20. september 2015 i Limerick, Irland





DM Trin 4-6
12.-13. september 2015 i Viborg



DM Trin 7-9
30/31. maj 2015 i Hermes



Klubmesterskab KG66
14. maj 2015 i KG Hallen
Her er resultaterne af pigernes konkurrence i subdivision 1
Her er resultaterne af subdivision 2

DM Trin 1-6 (MIG)
Greve 10. maj 2015

DM Junior og Senior (KIG)
Skive 9. og 10. maj 2015

 
SM Trin 7-9
25. april 2015 i Kastrup



SM Trin 1-6 drenge
14. marts 2015 i Hermes Hallerne



SM Trin 1-3
31. januar 2015 i Helsingør

Resultater 2014

Julecup KG66 2014
14. december 2014 i Kastrup
Trin 2:

1. Fiona / aspirant

2. Vigga / aspirant

3. Carla / aspirant

4. Katrine / aspirant

5. Freja / aspirant

6. Sienna / talent

7. Astrid / aspirant

Level 3

1. Kaya / talent

2. Emilie / talent

3. Sille / talent

4. Nikoline / talent

Level 4

1. Natalie / talent

2. Asta / talent

3. Mathilde / talent

4. Sofia / talent

5. Chloé / talent

 

 


 

SM U10, U12 og U14
8. december 2014




Hold DM Trin 7, 8 og 9
29. november 2014 i Kastrup

Hold DM Trin 4, 5 og 6
22.-23. november 2014 i Grøndalscentret

Her er de korrekte resultater/karakterer, rev. 1
(der er alene korrigeret i de individuelle karakterer, fordi nogle af disse var skrevet forkert
ind i arket/på den forkerte person eller linje)




Jysk Open
15.-16. november i Skive



Hold DM finaler
8. november 2014 i Viborg

Hold DM kvalifikation
19. oktober 2014 i Kastrup

 

 


 


EM - Team Championships, Junior
12.-18. maj 2014, Sofia, Bulgarien



DM Trin 4, 5 og 6
10.-11. maj 2014 i Skive




DM Junior og Senior
3.-4 maj 2014 i Kastrup




20th Elek Matolay Memorial Tournament
April 5-6, 2014, Százhalombatta, Hungary



Hold SM Trin 7, 8 og 9
29. marts 2014 i Kastrup

 


 

SM Trin 4, 5 og 6
1.-2. marts 2014 i Nakskov

Hold SM Trin 1, 2 og 3
27. januar 2014
i Helsingør


Resultater 2013

Klubmesterskab - Piger trin 1-6 og Drenge

Kr. Himmelfartsdag, 9. maj 2013

Her er en meget kort forklaring til resultaterne:

D-karakteren er den såkaldte 'udgangskarakter', som er baseret på 10 point + værdien svarende til sværhedsgraden, for pigerne 1, 2, 3, 4, 5 og 6 (for henh. trin 1-6),
og for drengene fx 7.5, 9.5 og 10.5 + evt. tillæg for bonus.
'E-karakteren' (eller fradrag for drengene) er resultatet af de 'fejl',
som dommerne noterer under udførelsen af øvelserne (div. skønhedsfejl)





Region øst Junior og Senior

Lørdag den 4. maj 2013




DM Junior og Senior
All-around, lørdag den 6. april i Kastrup



Disciplinfinaler, søndag den 7. april i Kastrup




Region øst, U8-U18 - Mandlig idrætsgymnastik


Lørdag den 23. marts i Nakskov




Region øst, Trin 1-3 - Kvindelig idrætsgymnastik


Lørdag den 23. marts 2013 i Nivå

Søndag den 24. marts 2013 i Nivå



DM, Trin 7-9 - Kvindelig idrætsgymnastik


Lørdag den 16. marts 2013 i Viborg


Søndag den 17. marts 2013 i Viborg






DM, Trin 4-6 - Kvindelig idrætsgymnastik


Lørdag den 9. marts 2013 i KG Hallen

Søndag den 10. marts 2013 i KG Hallen




2012


Landsårgangsmesterskaber - drenge

25. november 2012 i Greve Hallerne

Se resultaterne her:

Årgang 2005

Årgang 2004

Årgang 2003

Årgang 2002

Årgang 2001

Årgang 2000

Årgang 1999

Årgang 1998

Landsstigekonkurrencer
17. november 2012 i Hermes-hallerne


Se resultaterne her:



 

 

 


MälerCup 2012
Invitationskonkurrence 3.-4. november 2012 i Stockholm


KG66s fantastiske kvindelige idrætsgymnaster har vundet MälerCupen!
Se resultaterne af holdkonkurrencen her.
Se resultaterne af All-around konkurrencen her.


Og vi fik ikke mindre end 8 medaljer i disciplinfinalerne!


Se resultaterne her.



 

 

 

Kredsstigekonkurrence
27.-28. oktober 2012 i KG Hallen


Pga. en fejl i Excel var resultaterne af gruppe 1, 2 og 3, som blev lagt på hjemmesiden lørdag aften, ikke korrekte. Nu er de rigtige klar og kan ses nedenfor (lagt på søndag kl. 11:00). Undskyld forvirringen.


Her er resultaterne af gruppe 1.
Her er resultaterne af gruppe 2.
Her er resultaterne af gruppe 3.


Her er resultaterne af gruppe 4.
Her er resultaterne af gruppe 5.
Her er resultaterne af gruppe 6.



 


Northern European Championchips (NECH)
20.-21. oktober 2012 i Skotland


Med deltagelse af Mette Hulgaard, Michelle Vitting Lauritsen og Mia Furu


Se resultaterne her



 


Hold DM Kvalifikation
29. september 2012 i Viborg


De samlede resultater af kvalifikationskonkurrencen kan ses her


Finaler 13.-14. oktober 2012 i KG Hallen


Resultatet af holdkonkurrencen kan ses her
Resultaterne af hold-disciplinfinalerne kan ses her



 

Klubmesterskab
15. september 2012 i KG Hallen


Samlet klubmesterskab Elite Pige 1 og Pige 2+
Klubmesterskab - Pige 1


Disciplin - Hest
Disciplin - Barre
Disciplin - Bom
Disciplin - Gulv


17. maj 2012 i KG Hallen


Samlede resultater (inkl. holdmesterskaber)
Klubmesterskab - Begynder
Klubmesterskab - Stige
Klubmesterskab - Drenge

 


 

NM 2012 Artistic Gymnastics
21.-22. april 2012 i Greve


WAG hold - resultat
WAG allaround - resultat
WAG disciplinfinaler - resultater

 


 

DM Junior A og B samt Senior A
14.-15. april 2012 i KG Hallen


DM Junior A - resultater kan læses her.
DM Junior B - resultater kan læses her.
DM Senior A - resultater kan læses her.


DM Junior A disciplinfinaler - resultater kan læses her.
DM Senior A disciplinfinaler - resultater kan læses her.

 


 

DM Pige 1, 2 og 3, 31. marts og 1. april 2012 i Skive


DM Pige 1 - resultater kan læses her.
DM Pige 2 - resultater kan læses her.
DM Pige 3 - resultater kan læses her.

 


 

SM Pige 1 og 2, 3. marts 2012 i Hermes Hallen


SM Pige 1 - resultater kan læses her.
SM Pige 2 - resultater kan læses her.

 


 

Landsstigekonkurrence, 19.-20. november 2011, Greve


Resultater kan læses her.

 


 

Kredsstigekonkurrence, 29.-30. oktober 2011, Nakskov


Resultater kan læses her.

 


 

Hold DM finaler, 24.-25. september 2011 i KG Hallen


Resultatet af holdkonkurrencen kan læses her.
Resultatet af disciplinfinalerne kan læses her.


Hold DM kvalifikation, 17. september 2011, Viborg


Resultaterne af kvalifikationskonkurrencen kan læses her.

 


 

SM Pige 1 og 2, 20. maj 2011 i KG Hallen


SM Pige 1 - resultater kan læses her.
SM Pige 2 - resultater kan læses her.

 


 

Klubmesterskaber, maj 2011 i KG Hallen


Se de samlede resultater af begynder-, stige-
og klubmesterskaberne her.


 

SM Junior & Senior A og B, 16. april 2011 i KG Hallen


SM Junior A - resultater kan læses her.
SM Junior B - resultater kan læses her.
SM Senior A - resultater kan læses her.
SM Senior B - resultater kan læses her.

 


 

DM Junior & Senior A og B, 26.-27. marts 2011 i KG Hallen


DM Junior A, all-round resultater kan læses her.
DM Junior A, disciplinfinaler resultater kan læses her.
DM Senior A, all-round resultater kan læses her.
DM Senior A, disciplinefinaler resultater kan læses her.
DM Junior B, all-round/disciplin resultater kan læses her.
DM Senior B, all-round/disciplin resultater kan læses her.

 


 

Pige DM, 12.-13. marts 2011 i Skive


Pige 1, resultater kan læses her.
Pige 2, resultater kan læses her.
Pige 3, resultater kan læses her.

 



Idrætsgymnastik - DM Individuelt Senior 2010 Disciplinfinaler
i Travbanehallen den 25. september 2010


Se resultaterne her.


 

SM mesterskab i KG Hallen den 15. maj 2010


SM Junior A resultater kan læses her.
SM Junior B resultater kan læses her.
SM Senior A resultater kan læses her.

 


 

Klubmesterskab i KG Hallen den 25. april 2010


Samlede resultater kan læses her.



Hold DM kvalifikation i Viborg den 21. marts 2010

Samlede resultater kan læses her.


 

Her finder du en samlet liste over KG66 præsentationer i 2008/2009

Til forside
Print